Την Τέταρτη 13 Δεκεμβρίου τα δύο τμήματα του νηπιαγωγείου μας επισκέφτηκαν το  2ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσών και παρακολούθησαν μαζί με τα παιδια των Α′ και  Β′ τάξεων την παράσταση “Η νότα της αγάπης” από το θέατρο σκιών Θεοδόση Βογιατζή.

Οι μικροί μαθητές αφού απόλαυσαν μια διαδραστική, ψυχαγωγική, γεμάτη βαθύτερα νοήματα παράσταση, είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον κ Βογιατζή και να λύσουν απορίες τους σχετικά με την κατασκευή, την κίνηση και την ομιλία των φιγούρων του θεάτρου σκιών.

Η επίσκεψη υλοποιήθηκε στο πλαίσιο  του Προγράμματος Ομαλής μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο, με τίτλο  “Ετοιμάζομαι, ετοιμάζομαι για το Δημοτικό προετοιμάζομαι” των Προγραμμάτων Δραστηριοτήτων.