Διακοσμούμε το σχολείο μας

Τα περίτεχνα στεφάνια που έφτιαξαν τα παιδάκια με τους γονείς τους τις μέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών βρήκαν τη θέση τους στην είσοδο του σχολείου μας ομορφαίνοντας την άφιξη μας στο σχολείο.

Πάλι μαζί!!!

Επιτέλους μετά απο πολλές μέρες στο σπίτι ήρθε η ώρα να βρεθούμε και πάλι όλοι μαζί στις σχολικές μας αίθουσες. Οι νηπιαγωγοί και η καθαρίστρια του σχολείου μας με όλη τη θετική τους ενέργεια, με πολύ καλή διάθεση και θέληση, προνόησαν με όποιο μέσο ήταν δυνατό να εξασφαλίσουν ένα περιβάλλον ευχάριστο και κυρίως ασφαλές για τους μικρούς μας μαθητές. Φυσικά για μια ακόμη φορά τα παιδιά μας δίδαξαν πως η ευελιξία, η θετική σκέψη, η εμπιστοσύνη και άλλες ακόμη αρετές της παιδικής ψυχής μπορούν να μας βγάλουν από το “μαύρο” της εποχής που διανύουμε και να μας οδηγήσουν σε έναν κόσμο πολύχρωμο…Καλή αρχή σε όλους!!!