Μέσω της χρηματοδότησης του προγράμματος Erasmus+ το σχολείο μας αγόρασε πάρα πολλά βιβλία. Αυτά θα βγουν έξω, θα έρθουν στα σπίτι σας μέσω της δανειστικής βιβλιοθήκης που οργανώνεται και θα λειτουργήσει στις επόμενες μέρες.

Διαβάζετε με τα παιδιά τα βιβλία, ρωτήστε τα ποιοί είναι οι ήρωες, τι τους άρεσε πιο πολύ, ενθαρρύνετέ τα να κάνουν μια ζωγραφιά, διαβάστε και ξαναδιαβάστε το βιβλίο όσες φορές σας το ζητήσουν.

Με μεγάλη χαρά μετά από σχεδόν τρία χρόνια χωρίς δανειστική την επαναλειτουργούμε. Στηρίξτε την προσπάθεια του σχολείου, φροντίζοντας τα βιβλία να επιστρέφουν σε καλή κατάσταση. Αν πάρετε στο σπίτι σας χαλασμένο βιβλίο να το αναφέρετε ώστε να δούμε αν μπορούμε να το σώσουμε με βιβλιοδεσία. Στηρίξτε τη βιβλιοθήκη μας. Χαρίστε μας ώρες φαντασίας, χαλάρωσης και  χαράς.