Απολογισμός project

Έκθεση για το μάθημα Ερευνητικές εργασίες Α΄και Β΄τάξεων του 2ου Λυκείου Φαρσάλων.

Οι ερευνητικές εργασίες παρουσιάστηκαν στους μαθητές και στους καθηγητές του συλλόγου  στο «αμφιθέατρο» του σχολείου.

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

1.Συμπεριφορά των μαθητών που ασχολούνται με την ερευνητική εργασία.

Οι λίγοι μαθητές του υψηλότερου επιπέδου βαθμολογικής επίδοσης λειτουργούν σωστά και αναπαραγωγικά σε σχέση με το αντικείμενο της εργασίας τους και επιτυγχάνουν τους στόχους τους, ενώ οι μαθητές του χαμηλότερου επιπέδου βαθμολογικής επίδοσης δεν έχουν τα απαραίτητα εργαλεία και εφόδια να ακολουθήσουν τα καθορισμένα στάδια και φάσεις της εργασίας. Το αποτέλεσμα είναι να διευρύνεται η ανισότητα  ανάμεσα στους μαθητές.

2.   Υποδομές

•  Το σχολείο μας συστεγάζεται με το 2ο Γυμνάσιο (συνολικά 450   μαθητές) και διαθέτει μόνο μια αίθουσα πληροφορικής  με 20 υπολογιστές.
  •  Στο σχολείο μας δεν υπάρχει βιβλιοθήκη και στο 1ο Λύκειο η υπάρχουσα είναι κλειστή.

Ένα σχόλιο σχετικά με το “Απολογισμός project”

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.