Η  Διευθύντρια  και  ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Προτύπου Γυμνασίου Τρίπολης εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καλή σχολική χρονιά.

Τη Δευτέρα 13/09/2021 θα πραγματοποιηθεί Αγιασμός και η προσέλευση των μαθητών – μαθητριών θα γίνει  στις 08:15 π.μ.

Λόγω  των  έκτακτων  υγειονομικών  συνθηκών  παρακαλούνται  οι  γονείς  να  συνοδεύσουν  τους  μαθητές/ τριες  μέχρι  την  είσοδο  του  σχολείου.

Όλοι οι μαθητές και μαθήτριες πρέπει να προσκομίσουν με την είσοδό τους στο σχολείο ένα από τα κάτωθι πιστοποιητικά. Το πιστοποιητικό πρέπει να  έχει εκτυπωθεί.

1) Βεβαίωση εμβολιασμού ή

2)Βεβαίωση νόσησης ή

3) Βεβαίωση self test, το οποίο πρέπει να γίνει  μέχρι 24 ώρες πριν την είσοδο στο σχολείο.

(Σε περίπτωση που ο μαθητής ή η μαθήτρια βρεθεί θετικός στον ιό οι γονείς θα πρέπει να ειδοποιήσουν την Διεύθυνση του σχολείου  τη Δευτέρα το πρωί. Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2710- 239490).

Η μεταφορά των μαθητών θα πραγματοποιηθεί κανονικά με τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ από την πρώτη μέρα. Ο χάρτης με τα δρομολόγια και τις στάσεις έχει αναρτηθεί στο  ιστολόγιο του σχολείου:

Χάρτης δρομολογίων λεωφορείων 2021-2022

Την ίδια μέρα θα δοθούν στους μαθητές  τα βιβλία σε ανθεκτικές τσάντες και το πρόγραμμα της  εβδομάδας  θα  δοθεί  προφορικά.