Στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος της πρωτοβουλίας SMOKEFREEGREECE δόθηκε η δυνατότητα στους μαθητές και στις μαθήτριες του σχολείου μας να εκφράσουν την άποψη, τις ιδέες και την στάση τους απέναντι στην επιλογή για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα. Με φετινό θέμα «ΝΑΙ στον Αθλητισμό–ΟΧΙ στο Κάπνισμα» αποτύπωσαν σε μορφή κειμένου τα επιχειρήματα τους για την προώθηση ενός υγιεινού τρόπου ζωής, χωρίς εξαρτήσεις.

Θέλουμε να συγχαρούμε την μαθήτρια του Β3, Λάχανη Δέσποινα, για την συμμετοχή και την διάκρισή της στον 7ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Ναι στον Αθλητισμό, Όχι στο Κάπνισμα».

Να ευχαριστήσουμε και την κ. Βεργίνα – Κωνσταντίνα Βυζικίδου, Ψυχολόγο, Msc Προαγωγή & Αγωγή Υγείας, για την αποστολή του φωτογραφικού υλικού της βράβευσης.

Την μαθήτρια συνόδευσαν στην εκδήλωση η μητέρα της, κ. Ευσταθία Νικήτα, καθώς και η Διευθύντρια κ.Κ.Δημητρέλη.