Τηλεσυνάντηση με τους μαθητές του Oakleigh Grammar School

Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος: Ολυμπιακό Ιδεώδες: Έμπνευση για τη φιλία και τη συνεργασία, που εκπονείται αυτή τη χρονιά στο σχολείο μας, οι μαθητές της ομάδας συναντήθηκαν με τη βοήθεια της τεχνολογίας  διαδικτυακά με συνομήλικους μαθητές του αδελφοποιημένου σχολείου Oakleigh Grammar της Μελβούρνης την Τρίτη 15 Μαϊου 2018.

Οι μαθητές καθ’ όλη την διάρκεια της χρονιάς μέσα από ψηφιακή πλατφόρμα που δημιουργήθηκε γι αυτό τον σκοπό αντάλλασαν τα νέα τους, δημιούργησαν και απάντησαν ερωτηματολόγια και προώθησαν τη συνεργασία των δύο σχολείων στις δύο μακρινές ηπείρους.

Πιστεύουμε, ότι αυτή είναι η αρχή, όχι μόνο μιας δημιουργικής συνεργασίας, αλλά και μιας φιλίας που θα διαρκέσει στο διηνεκές.