ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ

Αξιότιμοι γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο ΦΕΚ Β΄ 4194/29-09-2020 δημοσιεύτηκε η με αρ. πρωτ.125614/Δ2/21-09-2020 Υ.Α. με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2020-2021, η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα:

Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά και κριτήριο για την επιλογή/συμμετοχή των μαθητών/τριων στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα.

Στην Ενισχυτική Διδασκαλία συμμετέχουν προαιρετικά μαθητές/τριες όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν στους ανωτέρω τομείς γνώσης με συνέπεια την αδυναμία αποδοτικής συμμετοχής τους στην διαδικασία της μάθησης ή μαθητές/τριες που επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους στα ανωτέρω μαθήματα.

Στην περίπτωση που επιθυμείτε να συμμετέχει το παιδί σας στην ενισχυτική διδασκαλία, για το σχολικό έτος 2020-21, παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε την συνημμένη αίτηση – δήλωση και να μας την αποστείλετε ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση τους σχολείου μας 2gymnfil@sch.gr έως την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2020.

ΑΙΤΗΣΗ: Συν3 _Υπόδειγμα_1 αίτησης_δήλωσης μαθημάτων 2020_2021