Βράβευση μαθήτριας του σχολείου μας

Η μαθήτρια Βασιλική Κυρπισλίδη της Γ2 τάξης του σχολείου μας κέρδισε το 2ο βραβείο με χρηματικό έπαθλο 1.000 ευρώ στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό έκθεσης που απευθυνόταν σε μαθητές της Γ’ τάξης των Γυμνασίων όλης της χώρας στις αρχές Δεκεμβρίου 2010 που προκήρυξε το “International Propeller Club of the United States” με θέμα: “Η Ελληνική ναυτιλία είναι αδιάσπαστα δεμένη με τη διαμόρφωση της ελληνικής κοινωνίας και την προσπάθεια των Ελλήνων για πρόοδο και δημιουργία. Σε ένα άρθρο (400 έως 600 λέξεις) που θα δημοσιευτεί στον τοπικό τύπο να αναφερθείτε στη διαχρονική προσφορά της ναυτιλίας στην ελληνική κοινωνία και στις δυνατότητες που μπορεί να προσφέρει στην οικονομική ανάπτυξη που τόσο έχει ανάγκη η χώρα μας”

Συγχαρητήρια στην μαθήτρια μας Βασιλική Κυρπισλίδη από την Διευθύντρια του σχολείου μας κ. Γκούτη Αρετή και τον σύλλογο των καθηγητών.