“ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΛΑΓΚΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ”

Από τον Δήμο Λαγκαδά ανακοινώνεται ότι λόγω των πολύ χαμηλών θερμοκρασιών και του ισχυρού παγετού που επικρατεί στον Δήμο μας, τα σχολεία όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης θα παραμείνουν ΚΛΕΙΣΤΑ αύριο Τρίτη 8 Ιανουαρίου, για την ασφάλεια των μαθητών.

Κλειστές θα παραμείνουν επίσης οι μονάδες των ΙΕΚ, του ΣΔΕ, τα ΚΔΑΠ και οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου Λαγκαδά.

“ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ”

ΠΡΟΣΟΧΗ:Κατόπιν τηλεφωνημάτων και μηνυμάτων που δεχόμαστε, υπενθυμίζουμε σε μαθητές και γονείς ότι τα σχολεία κλείνουν με απόφαση Δημάρχου κι όχι διευθυντή, εκτιμώντας τις επικρατούσες συνθήκες. Το 2ο Γυμνάσιο Λαγκαδά είναι σε πολύ καλή κατάσταση, το καλοριφέρ λειτουργεί κανονικά, γίνεται προσπάθεια να καθαριστεί η αυλή, έχουμε ρίξει μεγάλες ποσότητες αλατιού και συνεχίζουμε. Για τα δρομολόγια τα οποία γίνονται με μισθωμένα λεωφορεία, δεν έχω κάποια ενημέρωση, που να αφορά το δρομολόγιο της ορεινής γραμμής(Όσσα-Γαλήνη-Πέντε Βρύσες-Πολυδένδρι), το οποίο παρουσιάζει τις γνωστές αντικειμενικές δυσκολίες. Στη γραμμή Περιβολάκι-Ηράκλειο-Λαγκαδάς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Για ό,τι νεότερο προκύψει, θα επανέλθουμε με ανακοίνωση. Μπορείτε ν’ ανατρέχετε και στην ιστοσελίδα του Δήμου Λαγκαδά.