Αγαπητοί γονείς, Σας ευχόμαστε ολόψυχα το Άγιο Φως της Αναστάσεως να γεννήσει στις ψυχές όλων σας αγάπη και ελπίδα. Σας υπενθυμίζουμε ότι τα Σχολεία θα ανοίξουν την Τρίτη 3 Μαΐου 2022. Καλό Πάσχα με υγεία σε εσάς και τις οικογένειές σας!!!!
Απρίλιος 2022 αρχείο
Απρ 15
Ευχές για το Πάσχα
Απρ 14
Δράση Αιμοδοσίας
Στις 12-04-2022 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η προγραμματισμένη δράση αιμοδοσίας από κινητή μονάδα του Γ.Ν «Άγιος Ανδρέας» όπου συμμετείχαν το 14ο Γυμνάσιο, το 10ο ΓΕΛ και το 2ο Γυμνάσιο Παραλίας Πατρών. Ευχαριστούμε θερμά όσους συνέβαλαν στη διοργάνωση και στην ολοκλήρωση της δράσης! Προς ενημέρωσή σας μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Κέντρου Αιμοδοσίας – Ο Άγιος …
Απρ 13
Ευχαριστήρια Επιστολή
Η Διεύθυνση του Σχολείου και ο Σύλλογος εκπαιδευτικών, ευχαριστούν θερμά τον Προϊστάμενο του Ιερού Ναού Γενεσίου Τιμίου Προδρόμου Παραλίας Πατρών π. Αντώνιου Ρουμελιώτη και τα παιδιά του κατηχητικού σχολείου για την ευγενική χειρονομία προσφοράς αναστάσιμων λαμπάδων στους μαθητές μας και αντεύχονται ολόθερμα καλή Ανάσταση. Λήψη αρχείου
Απρ 12
Συμμετοχή στη δράση «ΤΑ ΕΥΕΛΙΚΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ»
Απίστευτη συμμετοχή και μοναδική επιτυχία είχε για 7η συνεχή χρονιά η δράση «Τα ΕΥΛΙΚΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ», που σχεδίασαν και συντόνισαν τα Τμήματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας σε συνεργασία με τους Δήμους του Ν.Αχαΐας. Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που συμμετείχαμε στην παραπάνω δράση και θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους εσάς που συνεισφέρατε σε αυτή την κοινή προσπάθεια …
Απρ 11
ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 12-4-2022
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, στο πλαίσιο των κοινών δράσεων με το 14ο Γυμνάσιο Πατρών (απέναντι από το πρώην Villy’s Park) Ιτεών, σας ενημερώνουμε ότι αύριο Τρίτη 12-4-2022 διεξάγεται εθελοντική αιμοδοσία στον προαύλιο χώρο του 14ου Γυμνασίου Πατρών, από τις 09:00 ως και 13:00 μ.μ. Παρακαλώ όσοι μπορείτε, να ανταποκριθείτε στο κάλεσμα βοηθώντας με αυτό τον τρόπο …