Ευχαριστήριο Μήνυμα στην κα Μαρία Ζωγραφάκη

IMG20220921114321

Εκ μέρους της Διεύθυνσης και των εκπαιδευτικών του σχολείου μας , θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στην κα.Μαρία Ζωγραφάκη  δασκάλα του σχολείου μας η οποία  δώρισε  βιβλία στη βιβλιοθήκη  του σχολείου μας, εμπλουτίζοντάς την.Πρόκειται για τρία βιβλία του Ερωτόκριτου , ένα εκπαιδευτικό βιβλίο για τα παιδιά και το οικόσημο της οικογένειας των Κορνάρων  εξίσου σημαντικά.

Η προσπάθεια ενίσχυσης της βιβλιοθήκης μας αποτελεί για τη σχολική μας κοινότητα κορυφαίο στόχο. Για την υλοποίησή του σημαντική βοήθεια αποτελεί η αποδοχή δωρεών, με εκδόσεις από τον χώρο της λογοτεχνίας, της ιστορίας, της φιλοσοφίας, την τέχνης, της επιστήμης και των κοινωνικών επιστημών. Με το παρόν ευχαριστήριο θα θέλαμε  να ευχαριστήσουμε την κα.Μαρία Ζωγραφάκη  για τη στήριξή της όλα αυτά τα χρόνια και για την βοήθεια που έδωσε να οργανωθεί η συγκεκριμένη βιβλιοθήκη  αφετέρου να αναδείξουμε την αξιέπαινη πράξη της, η οποία μάς γεμίζει ελπίδα για την ενίσχυση και προώθηση της φιλαναγνωσίας στους μαθητές μας.