4η ημέρα της 4ης Ολυμπιακής Εβδομάδας και οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την μοναδική ευκαιρία να παρακολουθήσουν και να  συνομιλήσουν με τον παραολυμπιονίκη και παγκόσμιο πρωταθλητή στην κολύμβηση Αντώνη Τσαπατάκη.
Η συνέντευξη διήρκεσε πολλά λεπτά και οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να  ακούσουν:
  • για τη προσήλωση σε στόχους ,
  • για την δύναμη που σου προσφέρει ο αθλητισμός να ξεπερνάς δύσκολές καταστάσεις
  • για το ήθος σε κάθε πτυχή του αθλητισμού και
  • για την αξία της συμμετοχής στους αγώνες ανεξαρτήτως του αποτελέσματος.

τσ1 τσ2

Η 4η ημέρα ήταν η τελευταία ημέρα του προγραμμάτος της “4ης Ολυμπιακής Εβδομάδας” και στο σημείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους μαθητές/τρίες μας για την άψογη συμμετοχή τους, τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για την συνεργασία τους στην υλοποίηση του προγράμματος και την υπεύθυνη του προγραμμάτος κ. Παπαδοπούλου Έλενη για τον συνολικό συντονισμο και την οργάνωση.

Οι μικροί μαθητές/τριες της Α’ Δημοτικού μαζί με την δασκάλα τους κ. Λαμπρινή Καροπούλου  σας εύχονται Καλό Πάσχα με τις παρακάτω υπέροχες πασχαλινές κατασκευές.

κ4

Οι μικροί μαθητές/τριες της ΓΔημοτικού μαζί με την δασκαλά τους κ. Σταυρούλα Μπεχλιούλη σχεδίασαν και υλοποίησαν τις παρακάτω υπέροχες πασχαλινές κατασκευές.

κ3