Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία:

• Να γνωρίσουν το Ολυμπιακό Μουσείο της Λωζάνης, ένα από τα πιο σύγχρονα στον κόσμο, όπου παρουσιάστηκαν σημαντικά εκθέματα που αφορούν τους Ολυμπιακούς Αγώνες.
  • Να παρακολουθήσουν την ιστορική αναδρομή για τη θέση της γυναίκας στους Αγώνες από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα.
  • Να γνωρίσουν τις Ολυμπιακές αξίες,
  • Να δουν την δάδα του Παρισιού 2024, την κοινή μασκότ των Ολυμπιακών και Παραολυμπιακών Αγώνων 2024 και
  • Να ενημερωθούν για ένα από τα νέα αθλήματα των επερχόμενων Ολυμπιακών Αγώνων, το σκέιτμπορντ.

η1 η2

Σήμερα το σχολείο μας είχε την χαρά να προσφέρει είδη διατροφής στο “Χαμόγελο του Παιδιού” εν όψει του Πάσχα.

Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους μαθητές/τριες μας και τους γονείς/κηδεμόνες αυτών για την άμεση ανταπόκριση και προσφορά τους.

Χ1 Χ2