Επίσκεψη στην έκθεση αρχαίας τεχνολογίας.

Την ευκαιρία να πληροφορηθούν για την τεχνολογία των αρχαίων Ελλήνων και να θαυμάσουν τα επιτεύγματά τους είχαν οι μαθητές του Σχολείου μας κατά την επίσκεψή τους στην περιοδεύουσα έκθεση αρχαίας τεχνολογίας που φιλοξενήθηκε στην πόλη του Αγρινίου από την ΕΚΦΕ και τους συλλόγους των εκπαιδευτικών ΠΕ και ΔΕ. t1_n t2_n t3_n t4_n

ΒΟΥΒΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΟΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

Κι επειδή Σχολείο δεν είναι μόνο ασκήσεις επί χάρτου αλλά και διασκέδαση , οι μαθητές όλων των τάξεων παρ1n9_nακολούθησαν παράσταση  βουβού θεάτρου και ταχυδαv_nκτυλουργού . Πραγματικά διασκεδάσαμε.

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Τους προστάτες μας τους Τρεις Ιεράρχες γιορτάσαμε και φέτος. Την Παρασκευή 29/1/2016 εκκλησιαστήκαμε . Οι μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης στο τέλος της Θείας Λειτουργίας  διάβασανλίγα λόγια για το βίο κάθε Ιεράρχη και έψαλλαν επίκαιρους ύμνους. Και του χρόνου !