ανακοινώσεις

thumbnailCA23X38H

Παρασκευή 26/10/2012

EΝΗΜΕΡΩΣΗ

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2012 θα γίνει η σχολική γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο και οι μαθητές των Α΄, Β΄και Γ΄τάξεων θα αποχωρήσουν μετά το τέλος της γιορτής 10 π.μ.

Οι μαθητές των τάξεων Δ΄,Ε΄και Στ΄θα αποχωρήσουν από το χώρο του Ηρώου Μοιρών μετά την κατάθεση στεφάνου 10:45 π.μ.

Από το Σχολείο

Εγγραφές στην Α΄τάξη

Για την εγγραφή των μαθητών στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά

1. Βεβαίωση φοίτησης νηπίου (από το Νηπιαγωγείο)

2. Βεβαίωση οδοντολογικής εξέτασης

3. Βεβαίωση καρδιολογικής εξέτασης

4. Βεβαίωση οφθαλμολογικής εξέτασης

5. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ)

6. Πιστοποιητικό Γέννησης ( αν υπάρχει)

7. Επίδειξη βιβλιαρίου Υγείας μαθητή (εμβόλια)

8. Ατομικό Δελτίο Υγείας (δίδεται απότο Σχολείο)

Οι παραπάνω εξετάσεις ιατρών πρέπει απαραίτητα να προσκομιστούν μέχρι 10/09/2012

Σας ενημερώνουμε ότι στις 23 Μαϊου 2012 θα γίνει η Γενική Συνέλευση των Εκπαιδευτικών και δεν θα γίνει μάθημα.

Χαρούμενη Πρωτομαγιά

Εκπαιδευτική ημερίδα

Στις 26 Απριλίου 2012, Πέμπτη, οι μαθητές της Α΄και Β΄τάξης δεν θα κάνουν μάθημα επειδή οι δάσκαλοί τους έχουν εκπαιδευτική ημερίδα με τη Σχολική Σύμβουλο.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 23 Μαρτίου θα γίνει η σχολική γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Θα ακολουθήσει κατάθεση στεφάνου στο ηρώο Μοιρών. από τους μαθητές των τάξεων Δ, Ε΄, Στ΄.

Η σχολική γιορτή θα ξεκινήσει στις 9π.μ. Οι μαθητές των τάξεων Α΄, Β΄, Γ΄ θα αποχωρήσουν 10π.μ.

Οι μαθητές των τάξεων Δ΄, Ε΄, Στ΄ θα αποχωρήσουν από το χώρο του Ηρώου Μοιρών  μετά την κατάθεση στεφάνου που θα γίνει 10:30

φιλαναγνωσία

Προκειμένου οι μαθητές να αγαπήσουν το καλό βιβλίο και στα πλαίσια της φιλαναγνωσίας, είχαμε καλέσει στη συγγραφέα παιδικών βιβλίων Βαρελά Αγγελική. Δυστυχώς η κυρία Βαρελά αρρώστησε και αναγκαστήκαμε την τελευταία στιγμή σε αλλαγές του προγράμματος μας. Έτσι στις 5 Απριλίου 2012 θα συνεργαστούμε με την επίσης καταξιωμένη πατριώτισσά μας συγγραφέα Ρουσσοχατζάκη  Μαρία. Ευχόμαστε καλή ανάρρωση  στην κυρία Βαρελά και ελπίζουμε σε μια μελλοντική μας συνάντηση.

Αποκριές

Στις 19 Φεβρουαρίου 2012 ο Δήμος Φαιστού διοργανώνει Παιδικό καρναβάλι για τους μικρούς δημότες/

11:00 π.μ. συγκέντρωση στην πλατεία Δημαρχείου

12:00 π.μ πεζή παρέλαση

Συμμετοχή στο τηλ. 2892340240

Όσοι επιθυμούν από το σχολείο μας να συμμετάσχουν να απευθυνθούν στο σύλλογο γονέων

Η αποκριάτικη γιορτή του Σχολείου μας  θα γίνει την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου με τη συμμετοχή- βοήθεια του συλλόγου γονέων

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.–.-.–.-.-.–.-.-.-.—.-.-.-.-.-.–.-.–.-.-.-.-.–.-.-.

Στις 22 Φεβρουαρίου 2012 θα διεξαχθεί εσωτερικό πρωτάθλημα βόλεϋ από τα τμήματα της Στ΄τάξης το δίωρο 9:00-11:00 στο κλειστό Γυμναστήριο Μοιρών

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.–..-.–.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.–.-.-.-.-.–.——.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου τα παιδιά θα κάνουν τις πρώτες ώρες μάθημα .
Θα ακολουθήσει στις 10:00 η χριστουγεννιάτικη γιορτή και μετά το τέλος της θα αποχωρήσουν, στις 12:00 Όσοι γονείς επιθυμούν μπορούν να παρακολουθήσουν τη γιορτή.

Από το Σχολείο
ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ