Παράσταση Εδεσσαϊκού Θεάτρου -Ομήρου Οδύσσεια

Ιαν 202418

Στην Πέμπτη  18 Ιανουαρίου οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας επισκέφτηκαν την αίθουσα της Νομαρχίας και παρακολούθησαν  τη θεατρική παράσταση   “Ομήρου Οδύσσεια”. Μια παράσταση από το Εδεσσαϊκό Θέατρο που αφηγείται το συναρπαστικό ταξίδι του Οδυσσέα από την Τροία για να γυρίσει επιτέλους στην πατρίδα του, την πανέμορφη Ιθάκη. Ένα έργο που έδωσε την ευκαιρία στους μικρούς μας φίλους να γνωρίσουν μέσα από το θέατρο τον μεγαλύτερο ποιητή της ανθρωπότητας, τον Όμηρο και να αγαπήσουν την Ελληνική Μυθολογία.

ueatro 1    ueatro 2    ueatro 3        ueatro 4            5 1    10 1    1 2     2 2     3 2

από κάτω από: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ, ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ, ΣΧΕΔΙΑ ΔΡΑΣΕΩΝ ΙΕΠ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παράσταση Εδεσσαϊκού Θεάτρου -Ομήρου Οδύσσεια