“O ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΡΑΗΣ”

Φεβ 202428

Μια ξεχωριστή εμπειρία είχαν την ευκαιρία να βιώσουν οι μαθητές του Β2 και του Α2που επισκέφθηκαν τη βιβλιοθήκη “Κοραή” προκειμένου να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα “Ο μικρός Κοραής “. Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Σέβη και την κυρία Μαρία, που βοήθησαν μέσα από ιστορίες, δραστηριότητες και παιχνίδια να γνωρίσουν τα παιδιά καλύτερα τον Αδαμάντιο Κοραή και να αγαπήσουν λίγο περισσότερο τα βιβλία. Φεύγοντας, ανυπομονούν να επισκεφθούν ξανά τη βιβλιοθήκη “Κοραή ” για να ξεναγηθούν και στους υπόλοιπους χώρους της και να κάνουν και πάλι τα βιβλία “χαρούμενα”. Στο πλαίσιο του προγράμματος, οι μαθητές έμαθαν, έπαιξαν, είδαν, άκουσαν, γέλασαν και αγάπησαν τη βιβλιοθήκη!

από κάτω από: Α ΤΑΞΗ, Β τάξη, Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “O ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΡΑΗΣ”