Αγιασμός 2024-2025

Σεπ 20247
Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες
Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός θα γίνει την Τετάρτη 11/09/2024, ώρα 09:45 στην αυλή του σχολείου.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου πρέπει να έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα, ώστε να παραλάβουν τα βιβλία τους, κι έπειτα θα αποχωρήσουν από το σχολείο.
Σας ευχόμαστε μια καλή, δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία, αισιοδοξία και αποτελεσματική συνεργασία!!!!!!!
Με εκτίμηση,
Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων
agiasmos sxoleio 1200x900 1

Αυγ 202416

Λήψη αρχείου

Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να υποβάλλουν ένσταση κατά των αξιολογικών πινάκων στην πλατφόρμα της αίτησης σε ειδικό πεδίο αποκλειστικά μέχρι την Δευτέρα 19 Αυγούστου 2024 και ώρα 12:00.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανάρτηση αξιολογικού πίνακα των δεκτών υποψηφίων με τον κωδικό αίτησης τους, για την πλήρωση λειτουργικών κενών ΠΕ70 με απόσπαση διάρκειας ενός διδακτικού έτους 2024-2025 στο 2ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Χίου

Αυγ 202416

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

ΠΙΝΑΚΕΣ ΔΕΚΤΩΝ/ΜΗ ΔΕΚΤΩΝ ΑΙΤΟΥΝΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ 2ο ΠΕΙΣ ΧΙΟΥ

Αυγ 202413

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΙΝΑΚΕΣ ΔΕΚΤΩΝ/ΜΗ ΔΕΚΤΩΝ ΑΙΤΟΥΝΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ 2ο ΠΕΙΣ ΧΙΟΥ

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΧΥΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS 3DdESI

Ιούν 202421

Στιγμιότυπα από το multiplier event που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας στις 11 Ιουνίου: οι εκπαιδευτικοί που συμμετείχαν παρουσίασαν τον στόχο, τη διαδικασία και τα αποτελέσματα του προγράμματος 3DdeSI σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς. Είμαστε όλοι πολύ περήφανοι για το αποτέλεσμα και την όμορφη συνεργασία με τους εταίρους των άλλων χωρών και το συντονιστή του προγράμματος, το πανεπιστήμιο Αιγαίου. Ευχαριστούμε πολύ όλους! Kαλές καλοκαιρινές διακοπές! Η συνέχεια τον Σεπτέμβρη!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΧΥΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS 3DdESI

Εκπαιδευτικός Όμιλος Ρομποτικής : Εισαγωγή στον Προγραμματισμό

Ιούν 202418

Πολλές ευχαριστίες στην εκπαιδευτικό Πληροφορικής κ. Γιόμελου Χρυσάνθη που έτρεξε τον όμιλο και στα παιδιά που με τόσο κέφι και δημιουργική διάθεση συμμετείχαν!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτικός Όμιλος Ρομποτικής : Εισαγωγή στον Προγραμματισμό

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΛΗΞΗΣ ΕΤΟΥΣ

Ιούν 202412
Αθλητικές εκδηλώσεις σήμερα, με παιχνίδια διασκεδαστικά και δημιουργικά! Ο καλύτερος τρόπος για να περάσουν ευχάριστα οι τελευταίες μέρες του σχολικού έτους! Ευχαριστούμε τους συναδέλφους φυσικής αγωγής κ Σμαρώ Γουρούνη και Δημήτρη Μπαλασά για τις εξαιρετικές δράσεις !!
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΛΗΞΗΣ ΕΤΟΥΣ

“Ο ποντικός και η θυγατέρα του”

Ιούν 202412

«Ο ποντικός και η θυγατέρα του» , μια πολύ όμορφη παραβολική ιστορία, ένα λαϊκό παραμύθι ζωντάνεψε στη σκηνή του σχολείου μας από τα παιδιά του Γ1. Με θέμα την πραγματική έννοια της αγάπης και της συντροφικότητας, αφήνει στη σκέψη μας το συμπέρασμα ότι ο/η σύντροφος δεν πρέπει να επιλέγεται με βάση τον πλούτο και τη δύναμη, αλλά με βάση την αγάπη. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στις εκπαιδευτικούς που το δίδαξαν, τις κ Μπουγδανου Ελένη και Λοιζου Κατερίνα!👏🏻👏🏻Ευχαριστούμε !!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Ο ποντικός και η θυγατέρα του”

ΘΕΑΤΡΟ ΜΕ ΚΟΥΚΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΧΙΟΥ

Μάι 202429

Στα πλαίσια συνεργασίας με το 2ο Νηπιαγωγείο Χίου, μαθητές του Δ’1 προετοίμασαν δύο σενάρια με θέμα τον σχολικό εκφοβισμό, τα οποία παρουσίασαν με κουκλοθέατρο στους μαθητές του νηπιαγωγείου. Μια πολύ όμορφη σύμπραξη που απόλαυσαν μικροί και μεγάλοι!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΘΕΑΤΡΟ ΜΕ ΚΟΥΚΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΧΙΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ 2023-2024

Μάι 202429
Εξαιρετική η παρουσία των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας στους σχολικούς αγώνες στίβου τη φετινή χρονιά 2023-2024 . Με αρμόζουσα αγωνιστική συμπεριφορά κατάφεραν να αποσπάσουν σημαντικές διακρίσεις:
Παϊδούση Αλεξάνδρα, χρυσό μετάλλιο στα 1000 μέτρα
Φαμπιάνο μεσίτι, χρυσό μετάλλιο στο ύψος
Παππά Έλενα, αργυρό μετάλλιο στο μήκος
Σκυταλοδρομία αγοριών 4Χ50 με συμμετοχή των :
με συμμετοχή των :
Μπούρας Αλέξανδρος
Πιτροπάκης Αντώνης
Σπυράκης Λάμπρος
Ζούντας Ισίδωρος
Μεσίτι Φαμπιάνο
Παντελάρας Γιάννης , αργυρό μετάλλιο
Σκυταλοδρομία κοριτσιών 4Χ50 με συμμετοχή των :
Τσακού Ελευθερία
Παϊδούση Αλεξάνδρα
Παππά Ισαβέλλα
Κοκκινάκη Γιασεμή
Στάικου Ζωή
Παππά Έλενα, 4η θέση
Μπούρας Αλέξανδρος, 50μ, 4η θέση
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Μας έκαναν περήφανους!
Συγχαρητήρια και στους εκπαιδευτικούς φυσικής αγωγής Κ. Σμαρώ Γουρούνη και Δημήτρη Μπαλασά!!
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ 2023-2024
« Παλιότερα άρθρα