Το 2ο 7/θέσιο Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Αριδαίας είναι μία σχολική μονάδα που λειτουργεί σ΄ένα σύγχρονο κτίριο το οποίο πληρεί όλες τις προδιαγραφές που απαιτούνται για την παροχή υψηλού επιπέδου εκπαίδευσης. Βρίσκεται στην οδό Εμμανουήλ Παππά 6 και γειτνιάζει με δημοτικό χώρο αθλοπαιδιών, ο οποίος χρησιμοποιείται και για τις ανάγκες του σχολείου.
Διευθυντής του είναι ο εκπαιδευτικός ΠΕ70 Ζέρζης Πέτρος.
Τα στοιχεία επικοινωνίας του είναι τα παρακάτω:
Τηλέφωνο: 2384021397
e-mail: mail@2dim-aridaias.pel.sch.gr