ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ
Αγαπητοί γονείς -κηδεμόνες ,
Επισυνάπτω την πρόσκληση προκειμένου, να δηλώσετε συμμετοχή στο τμήμα της σχολής γονέων που θέλουμε να δημιουργήσουμε στη σχολική μας μονάδα. Πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε ανάγκη στήριξης και ενημέρωσης στον πιο απαιτητικό ρόλο της ζωής μας, αυτόν του γονέα-κηδεμόνα.
Ημέρα του Μακεδονικού Αγώνα
Όπως κάθε χρόνο η Ημέρα του Μακεδονικού Αγώνα τιμάται την πρώτη Κυριακή μετά την 13η Οκτωβρίου που είναι και η ημερομηνία θανάτου του Παύλου Μελά το 1904. Έτσι κι εμείς τιμήσαμε στο σχολείο μας τη μνήμη του, όπως και όλων των Μακεδονομάχων που αγωνίστηκαν και πρόσφεραν τη ζωή τους για να απολαμβάνουμε σήμερα εμείς την ελευθερία μας.