Προκήρυξη για πρόσληψη Σχολικών Τροχονόμων

Αγιασμός

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Tην  Τετάρτη 11-9-2024, στις 9:40 το πρωί θα γίνει ο αγιασμός του σχολείου μας για τη νέα σχολική χρονιά.

Μετά τον αγιασμό τα παιδιά θα αποχωρήσουν.

Προγράμματα Αγωγής Υγείας _ 2024

Εκπαιδευτικά Προγράμματα _Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος

Στις 22 Φεβρουαρίου 2024,  το σχολείο μας επισκέφτηκε το ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος και οι μαθητές της Δ΄,Ε’  &  ΣΤ δημοτικού, συμμετείχαν σε δύο εκπαιδευτικά προγράμματα με θέμα “Βιώσιμος Πλανήτης” και “Ένα Φανζίν για το ΚΠΙΣΝ” αντίστοιχα.

Εγγραφές για το σχολικό έτος 2024 – 2025

Οι εγγραφές για  την Α΄ τάξη δημοτικού γίνονται τώρα για παιδιά που γεννήθηκαν το 2018

eggrafes mast 960x520 1

Να φέρετε…

1. Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού με τα προβλεπόμενα εμβόλια
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.
    Αν το παιδί δεν έχει φοιτήσει στο νηπιαγωγείο ο γονέας θα κάνει σχετική αίτηση εγγραφής προς τον Διευθυντή Εκπαίδευσης Π. Ε. στην Ελευσίνα., στην οποία θα αναφέρονται οι λόγοι μη φοίτησης.

Εγγραφές 01 – 20 Μαρτίου

Νέες Εγγραφές για το έτος 2023 – 2024

Οι εγγραφές για  την Α΄ τάξη δημοτικού γίνονται τώρα για παιδιά που γεννήθηκαν το 2017

Να φέρετε…                                                                με παιδάκια

1. Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού με τα προβλεπόμενα εμβόλια

Εγγραφές 01 – 20 Μαρτίου

Αγιασμός

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Tην Δευτέρα 12-9-2022, στις 9:00 το πρωί θα γίνει ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου.

Μετά τον αγιασμό τα παιδιά θα αποχωρήσουν.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Γράψτε σχόλιο

Επιστροφή στα σχολεία με νέο υγειονομικό πρωτόκολλο …

Οι διακοπές του Πάσχα τελείωσαν! Επιστρέφουμε στις τάξεις την Τρίτη, 3 Μαίου 2022 ακολουθώντας νέο υγειονομικό πρωτόκολλο:

•  Διατηρείται η υποχρεωτική χρήση προστατευτικής μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, καθώς και η χρήση αντισηπτικών.
  •  Δεν θα διενεργούνται τακτικοί αυτοδιαγνωστικοί έλεγχοι για προσέλευση στη σχολική μονάδα από μαθητές και εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς .

Παράταση εγγραφών για το έτος 2022 – 2023

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές μαθητών/τριών στα
δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας (για τα παιδιά που γεννήθηκαν το 2016) για το σχολικό έτος 2022-23,
παρατείνονται

μέχρι και τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022.

Σύμφωνα και με προηγούμενη ανακοίνωση μας τα έγγραφα που χρειάζονται για τις νέες εγγραφές είναι τα εξής:

με παιδάκια

1. Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού με τα προβλεπόμενα εμβόλια

“Το βιβλίο σε δράση”

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Κύριοι,

Προσφάτως λάβαμε μία από τις 17 δανειστικές βιβλιοθήκες του προγράμματός σας «Το βιβλίο σε δράση» που γίνεται με την επιχορήγηση της Active citizens fund των EEA-Grants και με διαχειριστή της επιχορήγησης του προγράμματος το  Ίδρυμα Μποδοσάκη & SolidarityNow.

1647597421150        1647597421159

Σας ευχαριστούμε όλους θερμά για το έργο κοινωνικής ευαισθησίας που επιδεικνύεται.

Στη δύσκολη περίοδο που διανύουμε, το έργο σας αποκτά μεγαλύτερη αξία, αποτελώντας παράδειγμα και για άλλους φορείς

1647597421177

Ειδικά όσον αφορά τους μαθητές του σχολείου μας που η μεγάλη μερίδα είναι Ρομά, αλλά και για τους υπόλοιπους μη Ρομά μαθητές να είστε σίγουροι ότι η βιβλιοθήκη που μας προσφέρατε, θα γίνει πνευματική περιουσία και έμπνευση των μαθητών μας.

1647597421141            1647597421133

Ευελπιστούμε και σε μελλοντική  συνεργασία σε επόμενες δράσεις σας.

Με εκτίμηση,

οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και η διευθύντρια του σχολείου.