Εγγραφές μαθητών στην Α’ Τάξη

Αγαπητοί γονείς,

Οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του σχολικού έτους 2024-2025 θα γίνονται στο γραφείο του σχολείου μας από 1 Μαρτίου 2024 έως 20 Μαρτίου 2024 και ώρες 8.30 πμ. – 13.00 μμ.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν όσα παιδιά γεννήθηκαν το 2018.

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

1. ΑίτησηΥπεύθυνη δήλωση του γονέα με τα στοιχεία του παιδιού για αναζήτηση του πιστοποιητικού γέννησης από το σχολείο (η αίτηση-υπεύθυνη δήλωση υπάρχει στο σχολείο και συμπληρώνεται από το γονιό την ημέρα της εγγραφής).
  2. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του παιδιού στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Πρόσφατος λογαριασμός ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ ή ΟΤΕ (όπου η αναγραφόμενη διεύθυνση κατοικίας να είναι στο όνομα ενός εκ των δύο γονέων) ή συμβόλαιο ενοικίου.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή συμπληρωμένο από παιδίατρο.
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Σημείωση: Οι εγγραφές γίνονται από γονείς ή κηδεμόνες με την ταυτότητά τους. Για να μην υπάρχουν καθυστερήσεις καλό είναι θα κλείνετε ραντεβού στο τηλέφωνο 210-4915950.

ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ

Οι εγγραφές για το Ολοήμερο γίνονται τις ίδιες ημέρες και ώρες. Δεν απαιτούνται βεβαιώσεις εργασίας.

14849927 happy children holding a banner illustration art

Ανακοίνωση Αγιασμού

Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει τη Δευτέρα 11/9/2023 και ώρα 10.00 πμ.

Την επόμενη ημέρα, Τρίτη 12/9/2023, θα πραγματοποιηθεί συνάντηση του διευθυντή με τους γονείς των παιδιών της Α΄ τάξης στις 8.20 πμ. Την ίδια ημέρα θα γίνει η διανομή των βιβλίων.

Εγγραφές στην Α’ Τάξη

Αγαπητοί γονείς,

Οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του σχολικού έτους 2023-2024 θα γίνονται στο γραφείο του σχολείου μας από 1 Μαρτίου 2023 έως 20 Μαρτίου 2023 και ώρες 9.30 πμ. – 13.00 μμ.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν όσα παιδιά γεννήθηκαν το 2017.

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή συμπληρωμένο από παιδίατρο.
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.

ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ

eggrafes

Αγιασμός

Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει τη Δευτέρα 12/9/2022 και ώρα 09.30 π.μ. Τα παιδιά της Α΄ τάξης να έχουν μαζί τις σάκες τους για να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Την επόμενη ημέρα, Τρίτη 13/9/2022, θα πραγματοποιηθεί συνάντηση του διευθυντή με τους γονείς των παιδιών της Α΄ τάξης στις 8.20 π.μ.

OIP