Δράσεις για το μήνα Δεκέμβριο

Αγαπητοί γονείς,
καλό μήνα και καλές γιορτές για όλους σας. Θα ήθελα να σας ενημερώσω για τις όμορφες δράσεις που έχουμε σχεδιάσει για τον Δεκέμβριο : τον αγαπημένο μήνα των παιδιών. Το σχολείο μας, όλα τα τμήματα ανεξαιρέτως συμμετέχουν σε δίκτυο ανταλλαγής καρτών με σχολεία από όλη την Ελλάδα ( Πάτρα, Κιλκίς, Πάτρα, Σύρος και Λαμία και στο εθνικό πρόγραμμα etwinning ”Χριστουγεννιάτικες κάρτες με Μαντινάδες”. Συνεχίζουμε το πρόγραμμα διατροφής με πολλές συμμετοχές – έκπληξη , θα ενημερωθείτε εν ευθέτω χρόνο. Και οι εκπλήξεις συνεχίζονται με πολλές δράσεις εντός σχολείου : Παράσταση Καραγκιόζη, παράσταση Κουκλοθέατρου και guest star ο αγαπημένος μικρών και μεγάλων ο  Άγιος Βασίλης . Εννοείται ότι τα μαγειρέματά μας  συνεχίζονται σε γιορτινούς ρυθμούς.