Έφτασε το Πάσχα του 2024. Στο νηπιαγωγείο μας μάθαμε την ιστορία και τα έθιμά του. Παίξαμε ψηφιακά παιχνίδια, κυνήγι αυγών, κατασκευάσαμε καλαθάκια, κάρτες και αυγά.
Χωρισμένα σε ομάδες τα παιδιά προσπάθησαν να βρουν τα αυγά πριν τους τα κλέψει “Ο κακός λαγός”!
Μέσα στην τάξη μετρήσαμε και γράψαμε πόσα αυγά βρήκε η κάθε ομάδα για να βρούμε τον νικητή. Ευτυχώς “Ο κακός λαγός” δεν κατάφερε να κλέψει πολλά αυγά!
Κατασκευάσαμε καλαθάκια και κάρτες όλοι μαζί,
αλλά και όσοι επιθυμούσαν ασχολήθηκαν με πασχαλινές κατασκευές στη διάρκεια των ελεύθερων δραστηριοτήτων.
Ευχόμαστε καλό Πάσχα σε γονείς και παιδιά!