Παίρνοντας έμπνευση από τα χρώματα και τ’αρώματα της Άνοιξης και του Πάσχα δημιουργήσαμε έργα μοναδικά!!!!
Κατασκευάσαμε κάρτες με ευχές, χρωματίσαμε πασχαλινά αυγά καλλιτεχνών και όχι μόνο. Κάναμε αυγά από πηλό. Βάψαμε αυγά και ζυμώσαμε και ψήσαμε Λαζαράκια. Επίσης κάναμε φαναράκια για το Πάσχα με βαζάκια αλλά και παίξαμε σκυταλοδρομίες με αυγά.
Φτιάξαμε την Αριθμογραμμή του Πάσχα, μιλήσαμε για τον μύθο της παπαρούνας και του κοκκινολαίμη, εικονογραφήσαμε ποίημα και ζωγραφίσαμε έθιμα για το Πάσχα.
Συνεργαστήκαμε σε ομαδικές εργασίες!