Στα πλαίσια υλοποίησης του 2ου Κύκλου Προγράμματος Καλλιέργειας Δεξιοτήτων με τίτλο “Οι ντετέκτιβ ανακαλύπτουν το μυστικό για σώμα γερό και μυαλό δυνατό”, την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκαν ενημερωτικές παρουσιάσεις με θέμα “Υγιεινή των χεριών” σε όλα τα τμήματα του νηπιαγωγείου μας.
Οι παρουσιάσεις έγιναν με βιωματικό τρόπο από γιατρούς του Τμήματος Δημόσιας Υγείας της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.
Όλοι μαζί μάθαμε το σύνθημα “Χέρια καθαρά, μικρόβια μακριά!”