Αρχείο ημέρας 22 Ιανουαρίου 2024

Δανειστική Βιβλιοθήκη “Ζωγραφίζω ότι μου άρεσε από το βιβλίο”

Τα παιδιά εκφράζονται δημιουργικά εμπνευσμένα από τα βιβλία που δανείστηκαν.

Κατηγορίες: Δράσεις, Τα νέα μας | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δανειστική Βιβλιοθήκη “Ζωγραφίζω ότι μου άρεσε από το βιβλίο”

Η καφέ αρκούδα πέφτει σε Χειμέριο Λήθαργο

Τα παιδιά χρωμάτισαν και κόλλησαν τις καφέ αρκούδες που κοιμούνται κατά τη διάρκεια του Χειμώνα στη φωλιά τους.

Κατηγορίες: Θεματικές ενότητες, Χειμώνας, Χρόνος-εποχές-μήνες | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η καφέ αρκούδα πέφτει σε Χειμέριο Λήθαργο

Χιονάνθρωποι με όνομα!

Τα παιδιά με πολλή προσπάθεια έφτιαξαν χιονάνθρωπους και σε κάθε μπάλα έγραψαν ένα γράμμα του ονόματος τους.

Κατηγορίες: Χειμώνας | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χιονάνθρωποι με όνομα!

Τα παιδιά περνούν χρόνο στη Γωνιά Βιβλίου

Διαμορφώθηκε στο σχολείο μας η Γωνιά Βιβλίου και τα παιδιά σε κάθε ευκαιρία ξεφυλλίζουν και “διαβάζουν” τα βιβλία αλληλοεπιδρώντας παράλληλα μεταξύ τους.

Κατηγορίες: Δράσεις, Τα νέα μας | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα παιδιά περνούν χρόνο στη Γωνιά Βιβλίου

Τα παιδιά δανείζονται βιβλία από το σχολείο.

Με πολύ χαρά και ανυπομονησία τα παιδιά δανείστηκαν τα πρώτα βιβλία από τις δανειστικές βιβλιοθήκες των τμημάτων τους.

Κατηγορίες: Γενικά, Τα νέα μας | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα παιδιά δανείζονται βιβλία από το σχολείο.