Μαρ 202010

Δήμος Πύλου Νέστορος / Municipality of Pylos Nestor

Στο πλαίσιο των προληπτικών μέτρων που λαμβάνονται για τη διασπορά του ιού στην Ελλάδα, το Υπουργείο Υγείας ανακοίνωσε το κλείσιμο των Σχολείων, όλων των βαθμίδων, για 14 ημέρες, με πρώτη την αυριανή, 11 Μαρτίου 2020.

Συνεπώς, σε όλη την επικράτεια του Δήμου Πύλου-Νέστορος, τα Σχολεία, τα Νηπιαγωγεία και οι Παιδικοί Σταθμοί θα παραμείνουν κλειστά από αύριο και για 14 ημέρες. Η ίδια απόφαση ισχύει επίσης για τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) και την Δημοτική Φιλαρμονική Ορχήστρα.

Ο Δήμαρχος Πύλου-Νέστορος Παναγιώτης Καρβέλας δήλωσε: “Εφιστώ την προσοχή όλων μας στον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τις καθημερινές εξελίξεις και σχετικές με τον Κορονοϊό αποφάσεις των Υπουργείων. Χρειάζεται να δείξουμε υπευθυνότητα, να σταθούμε στο πρόβλημα για να κατανοήσουμε τη σημαντικότητά του και να υπακούσουμε τους Ειδικούς που έχουν οριστεί για να μας καθοδηγήσουν στην σωστή αντιμετώπιση της ασθένειας. Παρακαλώ όλους τους συνδημότες μου, να σεβαστούν όλους τους συμπολίτες μας που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, ανθρώπους που έχει κάθε οικογένεια και χρήζουν ιδιαίτερης φροντίδας”.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κλείσιμο των Σχολείων, όλων των βαθμίδων, για 14 ημέρες, με πρώτη την αυριανή, 11 Μαρτίου 2020.