1ο 2/θ Νηπιαγωγείο Πύλου

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Κλείσιμο των Σχολείων, όλων των βαθμίδων, για 14 ημέρες, με πρώτη την αυριανή, 11 Μαρτίου 2020.

Μαρ 202010

Δήμος Πύλου Νέστορος / Municipality of Pylos Nestor

Στο πλαίσιο των προληπτικών μέτρων που λαμβάνονται για τη διασπορά του ιού στην Ελλάδα, το Υπουργείο Υγείας ανακοίνωσε το κλείσιμο των Σχολείων, όλων των βαθμίδων, για 14 ημέρες, με πρώτη την αυριανή, 11 Μαρτίου 2020.

Συνεπώς, σε όλη την επικράτεια του Δήμου Πύλου-Νέστορος, τα Σχολεία, τα Νηπιαγωγεία και οι Παιδικοί Σταθμοί θα παραμείνουν κλειστά από αύριο και για 14 ημέρες. Η ίδια απόφαση ισχύει επίσης για τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) και την Δημοτική Φιλαρμονική Ορχήστρα.

Ο Δήμαρχος Πύλου-Νέστορος Παναγιώτης Καρβέλας δήλωσε: «Εφιστώ την προσοχή όλων μας στον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τις καθημερινές εξελίξεις και σχετικές με τον Κορονοϊό αποφάσεις των Υπουργείων. Χρειάζεται να δείξουμε υπευθυνότητα, να σταθούμε στο πρόβλημα για να κατανοήσουμε τη σημαντικότητά του και να υπακούσουμε τους Ειδικούς που έχουν οριστεί για να μας καθοδηγήσουν στην σωστή αντιμετώπιση της ασθένειας. Παρακαλώ όλους τους συνδημότες μου, να σεβαστούν όλους τους συμπολίτες μας που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, ανθρώπους που έχει κάθε οικογένεια και χρήζουν ιδιαίτερης φροντίδας».

Η κυρα Σαρακοστή…

Μαρ 20208

Την κυρα-Σαρακοστή που ναι έθιμο παλιό, οι γιαγιάδες μας τη φτιαχναν με αλεύρι και νερό… (και αλάτι για να διατηρηθεί ως το Πάσχα…)

Το τραπέζι της Κυρα-Σαρακοστής

Μαρ 20208

Προσοχή!!!

Μαρ 20205

Αύριο, Παρασκευή 6/3/2020 το ολοήμερο τμήμα του 1ου & 2ου Νηπιαγωγείου Πύλου δε θα λειτουργήσει λόγω απεντόμωσης, εντομοκτονίας και μυοκτονίας από υπεύθυνο συνεργείο έπειτα από απόφαση του Δήμου Πύλου-Νέστορος.

Φτιάχνοντας τα μουσικά όργανα της βροχής

Φεβ 202028

Ευχαριστούμε για τους τάπητες κυκλοφοριακής αγωγής

Φεβ 202028

Παίξαμε τα online παιχνίδια για την κυκλοφοριακή αγωγή

Φεβ 202028

Αν θέλετε ακολουθείστε το …. http://brakezebras.org/assets/zakgame/index.html

Τελευταία μέρα της Αποκριάς στο νηπιαγωγείο

Εμείς πάντως διασκεδάσαμε!!! (με ή χωρίς κορονοϊό…. 😀

Από τη θεατρική παράσταση

Φεβ 202028

Ευχαριστούμε τους γονείς που βοήθησαν οικονομικά για τη συμπλήρωση του ποσού!!! Ήταν όμορφα!

Δανειστική βιβλιοθήκη μέρος α»

Φεβ 202025

« Παλιότερα άρθρα