E-twinning προγράμματα

Στο πλαίσιο του 17ου Εθνικού Διαγωνισμού eTwinning και στη δράση «eTwinning Innovative Awarded School Action for 2022 and 2023» το νηπιαγωγείο μας και συγκεκριμένα το τμήμα της κα Μπανάκη Σοφίας απέσπασε το δεύτερο βραβείο με το πρόγραμμα “How will our fairy tale end?” και προμήθευσε το σχολείο μας με τέσσερα καινούργια tablet!!!

IMG 0867      IMG 0866

ETWINNING    IMG 11598132

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς για τη συνεργασία τους.

Περισσότερες πληροφορίες στον παρακάτω σύνδεσμο

Το σχολείο μας τιμήθηκε και φέτος με εθνική ετικέτα ποιότητας έργου (NQL) για το e Twinning έργο του

“We have a Voice: for a better future: beautiful, sustainable, together #eTwFuture”.

Ως ιδρυτής του έργου το σχολείο μας συγχαίρει τους εταίρους μας από Λιθουανία και Σερβία που επίσης βραβεύθηκαν από την εθνική τους υπηρεσία καθώς και το 2ο Νηπιαγωγείο Χαλάστρας. Ταυτόχρονα ευχαριστούμε και τα υπόλοιπα σχολεία που  από Τουρκία, Πολωνία και Ισλανδία που συμμετείχαν στο πρόγραμμά μας.
Πάνω απ’ όλα συγχαίρουμε τους μικρούς μας μαθητές που έφεραν στο σχολείο μας αυτή τη διάκριση και ευχαριστούμε τους γονείς τους για την υποστήριξη στο έργο μας!

Kατά τη σχολική χρονιά 2022- 2023 το νηπιαγωγείο μας συμμετείχε ως ιδρυτής εταίρος του eTwinning προγράμματος

“We have a voice: for a better future, beautiful, sustainable, together”.

Δείτε εδώ ένα τελικό- συγκεντρωτικό βίντεο διάχυσης του έργου