ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΛΑΖΑΡΑΚΙΑ!

Συγγραφέας: 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ | Κατηγορία Συνταγές | , στις 09-04-2020

Τραγουδάμε τα κάλαντα του Λαζάρου!

Συγγραφέας: 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ | Κατηγορία Τραγούδια | , στις 09-04-2020

Ένα παραμυθάκι για το Πάσχα!!

Συγγραφέας: 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ | Κατηγορία Παραμύθια | , στις 09-04-2020

Το Πάσχα του Πασχάλη

Ενημερωτικό ΚΕΣΥ Ιωαννίνων

0

Συγγραφέας: 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 09-04-2020

2η επιστολή προς γονείς

Αγαπητοί γονείς,

ευχόμαστε υγεία σε όλους!!

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας ,  σας προτείνουμε επιπλέον τα εξής

-Στο Πλαστελίνη | Εκπαίδευση και Δημοτικό Σχολείο (έχει υλικό και για το νηπιαγωγείο) και συγκεκριμένα στο

plastelini.xyz μπορείτε να βρείτε ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ κατασκευές, παιχνίδια (π.χ. Παιχνίδια παρατηρητικότητας και αυτογνωσίας), παραμύθια.

-Επίσης,  θα μπορούσατε  να παίζετε με τα  παιδάκια σας παιχνίδια παντομίμας, παραδοσιακά παιχνίδια όπως η κολοκυθιά, πετάει πετάει, να προτείνετε λαχνίσματα κ.λπ.

Ευχαριστούμε την κ. Δήμητρα Γκανιάτσα (Συντονίστρια εκπαιδευτικού έργου Νηπιαγωγών) για τις χρήσιμες πληροφορίες.

Επιστολή ενημέρωσης προς τους γονείς

0

Αγαπητοί  γονείς  σας παραθέτω την επιστολή της Συντονίστριας Εκπαιδευτικού  Έργου  Νηπιαγωγών, κ.Δήμητρα Γκανιάτσα ,η οποία εστάλη στα σχολεία μας, όπου μπορείτε να βρείτε χρήσιμο υλικό για αξιοποίηση στο σπίτι με τα παιδιά τις δύσκολες αυτές μέρες που περνάμε.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!