ΓΟΝΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, στα πλαίσια του προγραμματισμού της σχολικής μονάδας, με βασικό στόχο την ανάπτυξη δίαυλων επικοινωνίας, την ενίσχυση της συνεργασίας σχολείου-οικογένειας, καθώς και την ποιοτική βελτίωση των σχέσεων μεταξύ εκπαιδευτικών και γονέων, στην ιστοσελίδα του σχολείου, θα υπάρχει ενημέρωση για θέματα που αφορούν τη σωστή λειτουργία του σχολείου, καθώς και δράσεις και προγράμματα στα οποία μπορούν να συμμετέχουν μαθητές , αλλά και γονείς, με απώτερο σκοπό την ανάπτυξη πιο ουσιαστικών σχέσεων μεταξύ σχολείου και γονέων.

Η εφαρμογή των παραπάνω, είναι εφικτή, σε φυσιολογικές συνθήκες σχολικής ζωής, όχι σε περιπτώσεις πανδημείας, covid-19.

Υπεύθυνοι καθηγητές για τις σχέσεις σχολείου και οικογένειας:

Κ.Κοντογιάννη Χρυσούλα( Πε01)

Κ. Καρκούλια Γεωργία ( Πε07)

Κ.Γιαννακούλη Καλιόπη ( Πε88.01)

Κ. Σεβαστάκης Ευάγγελος( Πε08)

Ευχόμαστε η συνεργασία μας με τους γονείς, να είναι εποικοδομητική, για το καλό των παιδιών πάνω από όλα!

Ο σύλλογος των καθηγητών