Εγγραφές Μαθητών Α’ Τάξης

students 3518726 1920 1

Εγγραφές Μαθητών/τριών στην Α΄Τάξη για το σχ. έτος 2024-25

Περίοδος Εγγραφών:

Οι εγγραφές στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου των μαθητών που γεννήθηκαν από  1-1-2018 έως και 31-12-2018  και κατοικούν στην περιφέρεια του σχολείου μας, θα πραγματοποιηθούν από  1 έως  20  Μαρτίου 2024.

Ώρες εγγραφών:  10:00  – 12:00 π.μ.

Τηλ. Επικοινωνίας: 2254022494

Απαιτούμενα Δικαιολογητικά:

1) Αίτηση (Γίνεται στο σχολείο.)

2) Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (Δεν απαιτείται η προσκόμιση του από τους γονείς αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες.)

3) Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

4) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Διατίθεται από το σχολείο.)

5) Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας

6) Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου (Το νηπιαγωγείο εκδίδει αρχικά «Βεβαίωση Φοίτησης» η οποία θα προσκομιστεί από τον γονέα ή τον κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας για την εγγραφή του/της στο δημοτικό. Το Πιστοποιητικό Φοίτησης στο νηπιαγωγείο εκδίδεται με τη λήξη της διδασκαλίας των μαθημάτων (14 Ιουνίου 2024) και διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο εγγραφής του/της μαθητή/τριας.)

7) Αίτηση για εγγραφή στο ολοήμερο πρόγραμμα (Προαιρετικό – Διατίθεται από το σχολείο)

Έγγραφα – Αιτήσεις:

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

Αίτηση για Δήλωση στο Ολοήμερο Πρόγραμμα

Όρια Σχολείου: