Εrasmus +KA122 “Συμπερίληψη μέσα από καινοτόμες δράσεις σε ένα ψηφιακό, ευρωπαϊκό σχολείο” – Τμήμα Ένταξης

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού σχεδίου Εrasmus +KA122 με θέμα “Συμπερίληψη μέσα από καινοτόμες δράσεις σε ένα ψηφιακό, ευρωπαϊκό σχολείο”, οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης ζωγράφισαν έργα Ισπανών ζωγράφων, Miro και Picasso! Αντλήθηκαν πληροφορίες για τους συγκεκριμένους ζωγράφους και τα παιδιά επέλεξαν τα έργα που θα ζωγράφιζαν σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό του Τμήματος Ένταξης κ. Αναστασία Θώμου. Η εκπαιδευτικός επεξεργάστηκε τα έργα, ώστε να εμφανίζονται μόνο τα περιγράμματα των συνθέσεων τους και τα παιδιά ανέλαβαν να τα ζωγραφίσουν με βάση τη δημιουργικότητα και τις προτιμήσεις τους! Τα έργα θα προσφερθούν στα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου CEIP Gines de Sepulveda , Pozoblanco, Iσπανια κατά την επίσκεψη εκπαιδευτικών του σχολείου μας!