Το Τμήμα Ένταξης στο 2ο Φεστιβάλ Παιχνιδιού!

Την Πέμπτη, 17 Μαΐου, οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης μαζί με την εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής κ. Καζάρα Ελένη επισκέφτηκαν το 2ο Φεστιβάλ Παιχνιδιού, όπου έπαιξαν, τραγούδησαν και διασκέδασαν με την ψυχή τους!

Το 2ο Φεστιβάλ Παιχνιδιού συνδιοργανώνουν για δεύτερη συνεχή χρονιά οι διευθύνσεις πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας, ο σύλλογος εκπαιδευτικών Ν. Καβάλας και ο δήμος Καβάλας. Το Φεστιβάλ πραγματοποιήθηκε στις 17 και 18 Μαϊου στο πάρκο Φαλήρου με στόχο, όπως οι υπεύθυνοι σημειώνουν «να κάνουν τη μάθηση ένα απολαυστικό παιχνίδι».
Στο δελτίο τύπου, σημειώνουν τα εξής:
Έχουμε τη χαρά να δούμε τους μαθητές μας να εμπλέκονται σε σύνθετες και απαιτητικές μαθησιακές διαδικασίες και να δημιουργούν παιχνίδια καλλιεργώντας την κρίση και τη φαντασία τους.
Έχουμε τη χαρά να συνεργαστούμε πολλοί εκπαιδευτικοί διαφορετικών ειδικοτήτων δημιουργώντας, κρίνοντας και απορρίπτοντας πολλές φορές τις δικές μας προσπάθειες με ένα μοναδικό όνειρο να κάνουμε τη σχολική πραγματικότητα περισσότερο ελκυστική για τους μαθητές μας και εμάς.

Ακολουθούν φωτογραφίες από τη συμμετοχή των μαθητών μας.

Είναι η δεύτερη χρονιά που το Τμήμα Ένταξης συμμετέχει στο Φεστιβάλ Παιχνιδιού. Γεροί να είμαστε και του χρόνου!!!

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Καζάρα Ελένη