Αρχική » Γενικά » Τα παιδιά…..η ελπίδα μας!

Τα παιδιά…..η ελπίδα μας!

Περιμένοντας την καθαρά Δευτέρα στο σχολείο μας κυριάρχησε ο χορός και η διασκέδαση. Η διασκέδαση είναι μέρος της κοινωνικής μας ζωής. Έτσι, όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες έγιναν “εστίες” χορού και χόρεψαν το τραγούδι “Ο Παλιάτσος” .  Ο παλιάτσος είναι σύμβολο χαράς. Ο παλιάτσος όμως του τραγουδιού είναι κι “επαναστάτης” με αγνές προθέσεις. Επιδιώκει να φτιάξει έναν καλύτερο κόσμο, έναν κόσμο γεμάτο αγάπη,δικαιοσύνη, καλοσύνη . Πώς μπορέι να τα καταφέρει?  Φυσικά παίρνοντας με το μέρος  του αλλές αγνές ψυχές…..τα παιδιά!!! Όλοι μαζί λοιπόν μπορούν να αλλάξουν τον κόσμο!

Τα παιδιά είναι η ελπίδα μας για έναν καλύτερο κόσμο!Αρκεί όλοι εμείς να είμαστε δίπλα τους για να τους δείχνουμε μόνο τον καλό δρόμο….

1000025533 1000025545 1000025551

Ο χορός των μαθητών γιαν να πιστέψουν πως με τη σωστή , δίκαιη και καλοσυνάτη στάση τους απέναντι στην κοινωνία, θα ζουν σε έναν καλυτερο κόσμο με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά.

Ακολούθησαν κι άλλες χορευτικές δραστηριότητες, όπου γίναμε όλοι μια παρέα!!1000025560