Οι μαθητές της Α’ και της ΣΤ΄τάξης παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα σχετικά με τα γεγονότα της επανάστασης του ’21 . Οι μικρότεροι μαθητές του σχολείου μας σε μια πρωτότυπη συνεργασία με τους μεγαλύτερους μαθητές μας κατάφεραν να ζωντανέψουν και να τιμήσουν τους ήρωες και τις πιο αξιομνημόνευτες στιγμές του αγώνα. Τη γιορτή συντόνισαν οι εκπαιδευτικοί της ΣΤ΄τάξης Σαρμπεζούδη Καλιόπη και Κοτανίδου Ευρυκόμη , οι εκπαιδευτικοί της Α’ τάξης Σωτηράκη Μαρία και Ροϊνιώτη Ανδριανή και η μουσικός μας Γκιουλέκα Ακριβή.
Γιορτή για την 25η Μαρτίου
Απρ 202427
1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΓΟΥΡΟΥ
Εδώ θα αναρτηθεί η περιγραφή για το σχολείο, π.χ. την ιστορία του, τους χώρους του, τις υποδομές και τον εξοπλισμό της σχολικής μονάδας.
(υπο κατασκευή)