ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Προς

Διευθύντρια 1ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου

Ρέθυμνο, 16/05/2019

Το Δίκτυο Συνεργατικών Σχολείων Κρήτης με την παιδαγωγική Freinet ευχαριστεί το 1ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου και, ιδιαίτερα, την κ. Διευθύντρια, που ανταποκρίθηκε άμεσα και θετικά στο αίτημα για την παραχώρηση της (πρώην) Δημοτικής Βιβλιοθήκης Ρεθύμνου (Αγίας Βαρβάρας 26, Παλαιά Πόλη), χώρος που ανήκει πλέον στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου, προκειμένου να πραγματοποιηθεί εκεί, το Σάββατο 11/05/2019, η 5η συνάντηση του Δικτύου. Η συνάντηση ολοκληρώθηκε αισίως με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών από την Α/θμια και Β/θμια εκπαίδευση και τη δημιουργική ανταλλαγή εμπειριών από την εφαρμογή στη σχολική τάξη παιδαγωγικών πρακτικών στην κατεύθυνση της Παιδαγωγικής Freinet, της Θεσμικής και της Κριτικής Παιδαγωγικής.

Θερμές ευχαριστίες.

Με εκτίμηση,