Καλωσορίσατε στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου!

Φεβ 202317

IMG 20230217 092746IMG 20230217 094244

Αγαπητοί γονείς, αγαπητοί μαθητές, καλωσήρθατε στον διαδικτυακό τόπο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μαρκόπουλου. Μέσω της ιστοσελίδας αυτής μπορείτε να ενημερώνεστε σε θέματα που αφορούν στη λειτουργία και στις δραστηριότητες του σχολείου μας, στην αγωγή και εκπαίδευση των μαθητών μας και σε διάφορα άλλα ενδιαφέροντα εκπαιδευτικά θέματα.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσορίσατε στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου!

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Κατηγορίες Αρχείων

Σαν σήμερα

10/5/1497: Ο Αμέριγκο Βεσπούτσι ξεκινάει από την Ιταλία για το πρώτο ταξίδι του στον Νέο Κόσμο.
Ο Αμέριγκο Βεσπούτσι ήταν Ιταλός εξερευνητής, οικονομολόγος, θαλασσοπόρος και χαρτογράφος που απέδειξε ότι η Βραζιλία και οι Δυτικές Ινδίες δεν αποτελούν τις ανατολικές παρυφές της Ασίας, αλλά ότι αποτελούσαν μια ξεχωριστή ήπειρο.