Αποκριάτικη Γιορτή από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

IMG20240310144742

Σε μεγάλο κέντρο διασκέδασης της πόλης μας πραγματοποιήθηκε φέτος η καθιερωμένη αποκριάτικη γιορτή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Τα νέα είχαν κυκλοφορήσει μέρες πριν και οι προετοιμασίες για στολές και μασκαρέματα κυριαρχούσαν στα διαλείμματα. Με τη καθοδήγηση της κυρίας Παναγιώτας Σφέτσα, της γυμνάστριας του σχολείου μας, οι μαθητές μεταφέρθηκαν σε αποκριάτικη διάθεση με τους μιμητικούς – κοροϊδευτικούς χορούς να έχουν την τιμητική τους αυτή την περίοδο, αλλά και το παραδοσιακό γαϊτανάκι να παίρνει τη θέση που του αρμόζει. Έτσι την Κυριακή 10 Μαρτίου 2024 το μεσημέρι, ακριβείς στο ραντεβού μας, βρεθήκαμε στον χώρο διασκέδασης, γλεντήσαμε, χορέψαμε, φάγαμε, κερδίσαμε δώρα και γίναμε μια μεγάλη σχολική παρέα, έξω από μαθησιακό προσανατολισμό. Διασκέδαση και ψυχαγωγία μας φέρνουν πιο κοντά και φορτίζουν τις μπαταρίες της ψυχής μας για να συνεχίζουμε το έργο μας ευχάριστα.

Ευχαριστούμε πολύ την κ. Παναγιώτα Σφέστα για την προετοιμασία των χορευτικών όλων των τμημάτων, τους ανθρώπους του Συλλόγου Γονέων  για την οργάνωση της συγκεκριμένης εκδήλωσης, αλλά και των επόμενων που ακολουθούν στον χώρο του σχολείου  και στη συμμετοχή στις αποκριάτικες εκδηλώσεις του Δήμου μας. Ευχαριστούμε όλους τους γονείς και τα παιδιά και ευχόμαστε Καλές Απόκριες και Καλή Σαρακοστή, με καθαρότητα ψυχής, αλληλοκατανόηση και σεβασμό.