Τα Ημερολόγιά μας για το 2024!!!

2024 calendar black icon editable eps symbol illustration vector

Κάθε τμήμα δημιούργησε το δικό του συνεργατικό ημερολόγιο.  Τα πρωτάκια μας χρωμάτισαν το όνομά τους και σκάναραν τη ζωγραφιά τους, που πήρε θέση για να στολίσει κάθε μήνα. Η Β΄ τάξη ασχολήθηκε με Ανακύκλωση και Συναισθήματα.  Οι μαθητές της Γ΄ τάξης, πήραν το θέμα τους από την μυθολογία που διδάσκονται στο μάθημα της ιστορίας. Αντιγραφή και επικόλληση κάθε άθλο από τους 12 του Ηρακλή και οι μήνες τους είναι έτοιμοι! Η Δ΄ τάξη μας ταξιδεύει στην Ελλάδα και μας προβάλει ποιες είναι οι 12 μεγαλύτερες πόλεις της, τοποθετώντας την εικόνα που επέλεξε κάθε μαθητής από το διαδίκτυο στον αντίστοιχο μήνα. Στο ελληνικό έδαφος κινήθηκαν και οι μαθητές της Ε΄ τάξης και μας προβάλουν το κύριο χαρακτηριστικό της χώρας μας – τα 12 μεγαλύτερα νησιά της, με καταγάλανες εικόνες από αυτά! Τέλος, οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης επέκτειναν το θέμα και έψαξαν στον παγκόσμιο χάρτη για τις 12 μεγαλύτερες πόλεις του κόσμου… και τα νούμερα των πληθυσμών τους είναι άκρως εντυπωσιακά!!!

Δείτε παρακάτω τα όμορφα ημερολόγια των μαθητών και μπορείτε να εκτυπώσετε στον εκτυπωτή σας ή σε κάποιο κατάστημα εκτυπώσεων το πιο ενδιαφέρων για εσάς…