ΣΤ΄ Τάξη – Δίκτυο Συνεργατικών Σχολείων “Ταξιδεύοντας στην Ελλάδα και την Κύπρο”

IMG20231222100914

Τελευταία μέρα του 2023 η Παρασκευή 22/12 στο σχολείο και μια απρόσμενη έκπληξη είχαν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης.. Παραλάβαμε όλοι μαζί ένα δέμα από την Κρήτη!!! Ήταν τα χριστουγεννιάτικα δώρα που μας έστειλαν οι συμμαθητές μας από το Δημοτικό Σχολείο Καλού Χωριού Λασιθίου, συνεργάτες στο δίκτυο “Ταξιδεύοντας στην Ελλάδα και την Κύπρο”.  Η χαρά μας ήταν τόση που ανοίξαμε το δέμα επι τόπου και είδαμε το περιεχόμενο…… Όμορφα χειροποίητα χριστουγεννιάτικα στολίδια και πολύχρωμες κάρτες με ευχές και γράμματα για τον καθένα μας!!! Στην τάξη αργότερα μοιραστήκαμε και πήραμε μαζί μας ως ενθύμιο από ένα στολίδι και μία κάρτα ο καθένας..

Ελπίζουμε και το δικό μας δώρο, τοΗημερολόγιο του 2024 – Οι 12 Μεγαλύτερες Πόλεις του Κόσμου που φτιάξαμε,  να έφτασε στο σχολείο συνεργάτη μας και να έδωσε στα παιδιά εκεί τόση χαρά, όση και εμείς πήραμε από το δικό τους…..