Πρόσκληση για την Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

ΜΠΟΥΓΑΔΑ ΑΦΙΣΑ 1

Εορταστικό το σκηνικό στο σχολείο μας!!! Το μεγάλο χριστουγεννιάτικο δέντρο στολίστηκε από τις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης και μας φτιάχνει καθημερινά  τη διάθεσή μας με έναν τόνο προσμονής και ευτυχίας γιορτινής! Στα διαλείμματα ο διευθυντής φροντίζει για την χριστουγεννιάτικη μουσική να ακούγεται σε όλο το προαύλιο, ικανοποιώντας μουσικές προτιμήσεις μικρών και μεγάλων… Αλλά και κάποιοι μέσα δουλεύουν πυρετωδώς για να μας παρουσιάσουν χρισtουγεννιάτικα δρώμενα. Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα μας συστηθούν βοηθώντας τον Αϊ-Βασίλη με τη στολή του, καθώς εκείνος έφτασε σε απόγνωση μετά από ένα λάθος…  Όλοι οι μαθητές του σχολείου με πρόβες σε παραδοσιακά αλλά και σύγχρονα χριστουγεννιάτικα χορευτικά προετοιμάζονται για να μας τα παρουσιάσουν με τον καλύτερο τρόπο! Μουσικές και τραγούδια από τις χορωδίες στις αίθουσες γεμίζουν μελωδίες τον χώρο. Αλλά και οι χριστουγεννιάτικες εικαστικές κατασκευές όλο και ομορφαίνουν θρανία, έδρες και πίνακες…..

Σας περιμένουμε λοιπόν, την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου  στις 6:30  το απόγευμα, στηn χριστουγεννιάτικη γιορτή μας, αλλά και στο παζάρι του Συλλόγου Γονέων και Kηδεμόνων.