28η Οκτωβρίου 2023 – Η Παρέλαση των Μαθητών μας!!!

IMG20231028121902

Με υπερηφάνεια καμαρώσαμε τους μαθητές της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης να συμμετέχουν στην παρέλαση για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Με την καθοδήγηση από την γυμνάστριά μας, κυρία Παναγιώτα Σφέτσα, εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο, τιμώντας με αυτόν τον τρόπο τους άξιους προγόνους μας που με σθένος στάθηκαν ήρωες στη δύσκολη εκείνη περίοδο του ’40. Από τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες, από τον διμοιρίτη μέχρι και το τελευταίο στη σειρά, όλοι οι μαθητές αποτελούν μια ομάδα στην παρέλαση, που με συντονισμό και ομοιογένεια, ο ένας στηρίζει τον άλλο και όλοι μαζί τιμούμε τον ανθρώπινο αγώνα για Ειρήνη και Ελευθερία!

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στην ακούραστη οδηγό τους, κ. Παναγιώτα Σφέτσα, εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής.