Η Χριστουγεννιάτικη Φάτνη Ζωντανεύει τα Χριστούγεννα στο Σχολείο μας

IMG 2473

Στήθηκε η πατροπαράδοτη φάτνη των Χριστουγέννων στο σχολείο μας. Φτιαγμένη εξ ολοκλήρου από ανακυκλώσιμα υλικά, χωρίς κανένα οικονομικό έξοδο, ολοκληρώνει ζεστά την γιορτινή ατμόσφαιρα του χώρου!!! Παλιές κούκλες, κορδέλες, ρετάλια υφασμάτων, χαρτόκουτα, χάρτινα τσουβάλια για ψωμί και άλλα υλικά, πήραν μια δεύτερη ευκαιρία και ζωντάνεψαν όλα μαζί στην φάτνη. Η πρόταση της δασκάλας ειδικής αγωγής κ. Γεωργίας Καλλέργη, με την πολύτιμη βοήθεια της γραμματέας του Συλλόγου Γονέων κ. Στέλλας Δελή, έφεραν πραγματικά τα Χριστούγεννα και έδωσαν χαρά και γαλήνη στις μαθήτριες από όλα τα τμήματα του σχολείου που θέλησαν να ασχοληθούν δημιουργικά για την κατασκευή της φάτνης.

Διαβάστε τους Συμβολισμούς στην Εικόνα της Γέννησης του Χριστού από την σελίδα ekklisiaonline.gr κάνοντας κλικ στην παρακάτω εικόνα…

be0ef4b046847db172e1b81dd8b0bd0f

Καλά Χριστούγεννα!!!