Ε΄ τάξη – Επέτειος Πολυτεχνείου

Στο σχολείο μας, την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τον εορτασμό της 46ης επετείου του Πολυτεχνείου. Η γιορτή μας ξεκίνησε με την αφήγηση του κου Τσαδήμα Θεόδωρου, ο οποίος μας μίλησε από την προσωπική του εμπειρία, για τα γεγονότα του Πολυτεχνείου, όντας ο ίδιος φοιτητής της Νομικής τότε. Οι μαθητές /τριες των δύο τμημάτων της πέμπτης τάξης, με την καθοδήγηση των δασκάλων τους Βαγγέλη Κουνή και Πολυμέρου Βικτωρίας, παρουσίασαν δύο θεατρικά με τίτλο “Εμένα με νοιάζει” και “Η σπουδαιότερη μέρα της ζωής του”. Επίσης, υπό την καθοδήγηση της μουσικού του σχολείου μας κας Μαριάννα Ροντογιάννη, τραγούδησαν όμορφα τραγούδια όπως “ένα το χελιδόνι”, “το σφαγείο”, “το γελαστό παιδί”, “τα παιδιά ζωγραφίζουν στον τοίχο “και πολλά ακόμη. Η κα Μαρίνικη Κιοπεκτζη, δασκάλα εικαστικών, σχεδίασε το σκηνικό για τη γιορτή μας. Η κα Τάσση Παρασκευή, πληροφορικός, ανέλαβε την προβολή βίντεο και εικόνων καθώς και την δημιουργία της πρόσκλησης  μας. Ευχαριστούμε, επίσης, τις συναδέλφους που μας βοήθησαν πριν και κατά τη διάρκεια της γιορτής και βέβαια τον διευθυντή μας κο Νίκο Κοντογιάννη. Τέλος ευχαριστούμε όλους εσάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας.

Από εμάς, τους δασκάλους της πέμπτης τάξης, ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους μαθητές μας για την πολύ ωραία εκδήλωση.