Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Αγιασμός στο σχολείο μας, για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θα γίνει την Δευτέρα 14  Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 11:00 στο προαύλιο του σχολείου για τους μαθητές της Α΄ τάξης και για τους υπόλοιπους μαθητές στην αίθουσά τους.

Σύμφωνα με την τελευταία διευκρινιστική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας που στάλθηκε στα σχολεία στις 14.00 σας ενημερώνουμε όπως:

Την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, εκτός από τον αγιασμό, προβλέπεται η προσέλευση των μαθητών/τριών  να γίνει στις 08:15.

Η αποχώρηση των μαθητών/τριών θα γίνει μετά το πέρας του αγιασμού στις 11:45

Οι μαθητές/τριες να έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα για  να παραλάβουν τα βιβλία.

Αναμένουμε σύντομα τις μάσκες και τα παγούρια για τους μαθητές/τριες.

Αγαπητοί γονείς και μαθητές θέλουμε να σας υπενθυμίσουμε ότι η προσέλευση στο σχολείο για τους μαθητές θα γίνει υποχρεωτικά με μάσκα, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Οι μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ τάξης  θα εισέρχονται στο σχολείο από την κεντρική είσοδο και οι μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ από την πάνω είσοδο.

Οι γονείς δεν θα εισέρχονται στον χώρο του σχολείου.

Καλωσορίζουμε τους μαθητές/τριες μας και ιδιαίτερα τα πρωτάκια μας!

Καλή και δημιουργική χρονιά να έχουμε!

Από τη Διεύθυνση του σχολείου