ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 21.04.2024

1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο

Χαλανδρίου

εικόνα Viber 2024 04 13 00 00 10 243Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

Το 1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου, σε συνεργασία με Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου,

σε συνεργασία με το Δήμο Χαλανδρίου και τον Ποδηλατικό Αθλητικό Σύλλογο ΕΡΜΗΣ διοργανώνουν

μια εξαιρετική εκδήλωση αστικής και αθλητικής ποδηλασίας την Κυριακή 21/04/2024 και ώρα 10.15 έως 11.30

στο προαύλιο του σχολείου.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί από τον Υπ. Διδάκτωρ ποδηλασίας και πρώην πρωταθλητής Ελλάδος κ. Παπανικολάου Γιάννη,

ενώ  παράλληλα μαζί με τους προπονητές του συλλόγου θα διεξαχθούν η δεξιοτεχνία & παιχνίδια με τα ποδήλατα των παιδιών.

Αναλυτικό πρόγραμμα:

Κυριακή 21/04/2024

-10:15: Προσέλευση στο σχολείο

-10:30-11:30 (1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου)
– Δεξιοτεχνία & παιχνίδι με ποδήλατο για παιδιά
– Σεμινάριο ποδηλασίας για γονείς/κηδεμόνες

– Κόστος: ΔΩΡΕΑΝ

Απαραίτητα: ποδήλατο & κράνος σε άριστη κατάσταση, η συνοδεία γονέα ή κηδεμόνα, η χρήση ποδηλάτου χωρίς βοηθητικές ρόδες, οι συμμετέχοντες να είναι υγιείς.

Για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνιση σχετικά με την εκδήλωση, παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

( Θα διεξαχθεί και πείραμα με χρονομέτρηση κάλυψης απόστασης από αυτοκίνητο και ποδήλατο στην ίδια διαδρομή )

του 1ου Πειραματικού

Δημοτικού Σχολείου