Μικροί Μάγειρες!
Στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων, τα τμήματα της Δ τάξης μαγείρεψαν χρησιμοποιωντας συνταγές μαγειρικής υγιεινής διατροφής από το πρόγραμμα “Kαλάθι του πικ-νικ της WWF”.
Μικροί Μάγειρες! Διαβάστε περισσότεραΣτα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων, τα τμήματα της Δ τάξης μαγείρεψαν χρησιμοποιωντας συνταγές μαγειρικής υγιεινής διατροφής από το πρόγραμμα “Kαλάθι του πικ-νικ της WWF”.
Μικροί Μάγειρες! Διαβάστε περισσότεραΗ Δράση δεν πραγματοποιήθηκε λόγω βροχής. Την Παρασκευή 14/10 από τις 11 έως τις 1 π.μ., οι μαθητές των τάξεων Δ, Ε και ΣΤ, θα συμμετέχουν σε δράσεις ανακύκλωσης του …
Συμμετοχή σε δράση ανακύκλωσης Διαβάστε περισσότεραΤο σχολείο μας, για δεύτερη χρονιά, υιοθετεί το πρόγραμμα διαμεσολάβησης συνομηλίκων . Ένα πρόγραμμα που δίνει την ευκαιρία σε εθελοντές μαθητές E’ και Στ’ τάξης να προσφέρουν βοήθεια και υποστήριξη στους συνομηλίκους τους, …
Πρόγραμμα διαμεσολάβησης συνομηλίκων Διαβάστε περισσότεραΠροσοχή! Προστέθηκε και νέος όμιλος ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ για την Γ και Δ Δημοτικου. Δηλώστε συμμετοχή των παιδιών σε ομίλους μέχρι και την Δευτέρα 10/10. Κάθε παιδί μπορεί …
Δήλωση Συμμετοχής σε ομίλους Διαβάστε περισσότερα